Franciscusgroep
‘Luisteren naar inspirerende mensen’
De Franciscusgroep is een groep mensen die vrijwel elke maand bijeenkomt om zich te verdiepen rond een bepaald thema. Iedereen kan zich aansluiten bij deze bezinningsmomenten, die steeds verlopen in een gezellige, ontspannen sfeer. Ook in 2023 is de rode draad van de samenkomsten: ‘Luisteren naar inspirerende mensen’ en staan de volgende figuren centraal:
Marga Klompe (1912-1986)
Vrijdag 10 maart: Marga Klompe (1912-1986), de eerste vrouwelijke minister en een van de belangrijkste grondleggers van de verzorgingsstaat. Een vrouw die vanuit haar katholiek geloof politiek bedreef en op haar manier streed voor vrouwenemancipatie.
Spreker: diaken Frank van Gerven.
Peerke Donders (1809-1887)
Vrijdag 14 april: Peerke Donders (1809-1887), een Nederlandse missionaris uit Tilburg, die werkte onder lepralijders in Suriname.
Spreker: Mevr. Esther Becx
Kardinaal de Jong (1885-1955)
Vrijdag 12 mei: Kardinaal de Jong (1885-1955), een aartsbisschop in oorlogstijd. Hij was aartsbisschop van Utrecht van 1936 tot zijn dood in 1955. Door paus Pius XII is hij kardinaal gecreëerd in februari 1946.
Spreker: diaken Frank van Gerven
Tijdstip: telkens van 19.30-21.30 uur
Locatie: Cuyperszaal, onder de Basiliek in Oudenbosch (ingang via het Doelpad)
Toegang, koffie en thee zijn gratis.