• Hoeven
  • Oud Gastel
  • Bosschenhoofd
  • Basiliek Oudenbosch
  • Basiliek Oudenbosch
  • Oud Gastel
  • Bosschenhoofd
 
 




link naar de RSS Feed van de laatste nieuwsberichten meld deze pagina op Twitter meld deze pagina op Facebook

Hoopvol licht in donkere tijden

gepubliceerd op maandag, 13 december 2021

‘Mam, kunnen wij dit jaar de kerstboom vroeg zetten?’, vraagt mijn dochter. ‘Lieve schat, het is nu half november en de Advent moet nog beginnen’, antwoord ik, turend naar de kleine kerstboom bij de voordeur van mijn overburen. Ja, ik begrijp het wel, die mooi versierde kerstbomen en de feestlichtjes zorgen voor gezelligheid in een periode van het jaar dat het vroeg donker is. En sinds het begin van de wintertijd is het ineens wel erg vroeg donker geworden. Donkerder dan andere jaren, zo lijkt het wel. Misschien wordt dat gevoel extra ingegeven door die nieuwe coronagolf. Is er nog hoop? Is er nog gewoon gezellig leven mogelijk? 

Zelf ben ik gehecht aan de adventskrans. Deze krans leert mij de waarde van groei en geduld. Ook een moeilijk iets in deze tijd. We willen zo graag alles zo snel mogelijk, liever gisteren nog dan morgen. Groeien kost tijd. Het gaat ook gepaard met vallen en opstaan, met soms drie passen vooruit en twee achteruit. Toch heb je die tijd nodig, de ene keer meer dan de andere keer, om tot verandering te komen van vaste patronen die niet altijd gezond zijn. De Advent roept ons op tot verandering, tot omkering van onze manier van leven. Hoe kunnen we gezonder leven, gezonder voor onszelf, gezonder voor onze omgeving? Hoe kunnen we meer ruimte geven aan vrede en geluk? Hoe kunnen we de hoop levend houden in sombere tijden? Wat vraagt licht en verlichting in ons eigen leven? De vier kaarsen op de adventskrans nodigen ons uit tot verstilling en groei. 

Jawel, de kerstboom krijgt een plaats in ons huis, maar niet zonder de kerststal. De kerstkribbe blijft wel leeg tot de kerstnacht. Leegte: mag dat er ook zijn? Leegte om uiteindelijk te kunnen ontvangen. We hebben als mens niet alles in de hand, hoe intelligent we sommige zaken ook kunnen oplossen. Als mens blijven we beperkt in onze mogelijkheden, blijven we worstelen met afhankelijkheid. Veel in het leven is niet vanzelfsprekend. In deze moeilijke jaren van coronapandemie kunnen we dat meer dan ooit ervaren. Kan het ons openen voor een houding van durven ontvangen? In het bijzonder het ontvangen van Gods Licht? 

In een kwetsbaar kind is God onder ons komen wonen, weerloos en afhankelijk, met open armen naar ons uitgespreid: neem Mij aan, heb Mij lief. Kunnen wij bij Hem innerlijke vrede en vreugde vinden? Kan Hij ons kracht geven om de donkere dagen vol te houden? Kan Hij ons omvormen tot hoopvolle mensen, ondanks alles? Mag Hij ons leven vullen en vervullen met zijn licht en warmte? Durven wij vervolgens Gods Licht en zijn Boodschap van hoop ook door te geven? Dat alles wens ik ieder van u toe! Voor straks namens het hele pastoraal team: Zalig Kerstmis en een gezegend Nieuwjaar!

Petra Mergaerts, pastoraal werkster

overzicht van bijdragen:
maandag, 30 oktober 2023Op weg als Pelgrims van de Hoop
dinsdag, 29 augustus 2023Geef kleur aan het leven
donderdag, 22 juni 2023Welke kant gaat onze kerk op?
zaterdag, 22 april 2023Zalig Pasen!
dinsdag, 21 februari 2023Geraakt … of niet?
maandag, 19 december 2022… En dan wordt het Kerstmis.
maandag, 5 september 2022Een veilig nest
maandag, 20 juni 2022Als u dit leest …
dinsdag, 19 april 2022PASTORAAL WOORD PASEN 2022
zaterdag, 26 februari 2022Op weg naar de kerk van morgen
maandag, 13 december 2021Hoopvol licht in donkere tijden
zaterdag, 30 oktober 2021Licht aan het einde van de tunnel
dinsdag, 14 september 2021Onderweg met geloof, hoop en liefde’
dinsdag, 13 juli 2021Pastoraal woord
vrijdag, 30 april 2021Missionair parochie zijn
dinsdag, 23 februari 2021Elkaar blijven ontmoeten in geloof:
woensdag, 25 november 2020Dag lieve Advent,
dinsdag, 3 november 2020Er is iets te kiezen
dinsdag, 15 september 2020Wat willen we nou eigenlijk?
donderdag, 18 juni 2020Pasen, Pinksteren, en daarna …..
zondag, 26 april 2020Als we het niet meer weten
dinsdag, 18 februari 2020Begin en het einde
zondag, 22 december 2019Wij komen tesamen onder het sterrenblinken!
woensdag, 23 oktober 2019Meegaan met onze tijd
donderdag, 5 september 2019Onderweg zijn….’
woensdag, 19 juni 2019‘De hoop sterft het laatst’
woensdag, 10 april 2019Nu werden hun ogen geopend en herkenden ze Hem aan het breken van het brood.
maandag, 18 februari 2019Water om van te leven
donderdag, 27 december 2018Gekend worden, gekend zijn
vrijdag, 19 oktober 2018Op bedevaart
woensdag, 29 augustus 2018Ver en dichtbij
maandag, 18 juni 2018Als liefde de weg is wordt de wereld anders.
dinsdag, 24 april 2018Goede reis!
maandag, 19 februari 2018Onderweg naar Pasen
maandag, 18 december 2017Nu zijt wellekomen!
dinsdag, 24 oktober 2017Een uitdaging voor de oecumene
dinsdag, 19 september 2017Sprekende stilte
maandag, 10 juli 2017De kracht van verbeelding
vrijdag, 12 mei 2017Priesterjubileum
donderdag, 9 maart 2017Veertig dagen
woensdag, 7 december 2016Dromen met de ogen open
dinsdag, 25 oktober 2016Deuren van Barmhartigheid
donderdag, 1 september 2016Mijn zilveren jubileum
dinsdag, 14 juni 2016Mijn eerste stagejaar
woensdag, 30 maart 2016Geloofsbagage



 

Postbus 174, 4730 AD Oudenbosch • Markt 59, 4731 HN Oudenbosch • (0165) 330 502 • info@bernardusparochie.nl      Website gerealiseerd door iMoose